Nowości w bibliotece (Filia w Jaroszowie)

Wiosna zawitała w pełni, przynosząc ze sobą gorące dni, jest to więc idealny czas na odwiedzenie naszej biblioteki, w której już czekają nowości.

Pierwsza z nich to „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak jest to dzieło wyjątkowe pod dwoma względami. Po pierwsze jest to książka, która zabiera czytelnika w głąb polskiej tradycji i historii. Autorka, Joanna Kuciel-Frydryszak, w mistrzowski sposób snuje wątki życiowych historii kobiet, ukazując ich siłę i determinację. W książce znaleźć można wiele wzruszających opowieści, które zmuszą czytelnika do refleksji nad rolą kobiet w naszym społeczeństwie.

Po drugie egzemplarz, który znalazł się w naszej bibliotece opatrzony jest autografem autorki. Ten wyjątkowy egzemplarz został pozyskany do biblioteki na drodze konkursu „Chłopki do bibliotek!”, organizowanym przez wydawnictwo Marginesy.

Wśród nowości znajdziemy również:

“Chłopiec pochłania wszechświat” Trenta Daltona

Ta poruszająca historia osadzona w Australii lat 80. XX wieku, stanowi wielowymiarową opowieść o braterstwie, prawdziwej miłości i nieprawdopodobnej przyjaźni, a także o zbrodni i magicznej sile umysłu, o rodzinie i przeznaczeniu.

“Kolonia” Audrey Magee

Książka ta przenosi czytelnika w malownicze otoczenie irlandzkiej wyspy w roku 1979. To pełna ciepła i niepozbawiona szorstkiego humoru powieść, która celebruje więzi międzyludzkie i stawia pytania o naturę człowieczeństwa w czasach skrajnych konfliktów.

“Diabły z Bassa Modense” Pablo Trincia:

Jest to książka, która zabiera czytelnika w mroczny świat włoskiego podziemia z niezwykłą opowieścią, która wciągnie do reszty. Trincia mistrzowsko splata wątki kryminalne, ukazując zawiłości ludzkiej natury i walkę dobra ze złem.

“Zgiń, przepadnij”, “Nieszczęście w szczęściu”, “Na psa urok, ości śledzia” cykl książek autorstwa Olgi Rudnickiej:

Jest to seria stworzona dla czytelników szukających doskonałej mieszanki tajemnicy, humoru i intrygi. Rudnicka doskonale bawi się konwencją kryminału, oferując czytelnikom niezapomniane chwile śmiechu i napięcia.

„Córka nazisty”, „Miłość i wojna” Max Czornyj

To idealny tytuły dla fanów powieści historycznych, pełnych opowieści o miłości i nadziei.

“Pensjonat samotnych serc” i “Miłość w pensjonacie samotnych serc” cykl autorstwa Zofii Ossowskiej:

Ta seria książek przeniesie czytelnika w świat pełen uczuć, nadziei i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ossowska mistrzowsko kreśli portrety ludzkich serc, ukazując ich pragnienia, marzenia i ból.

„Purpurowe serca” Tess Wakefield

Jest to opowieść o próbie pogodzenia odmiennych światów i przeszłości, o szukaniu sensu w związku i w życiu, oraz o konieczności stawienia czoła prawdzie, nawet jeśli jest ona bolesna.

„Nie moja matka” Miranda Smith

To niezwykle wciągający thriller psychologiczny, który prowokuje do refleksji nad naturą prawdy, zaufania i relacji rodzinnych, przy jednoczesnym podkreśleniu napięcia i intrygi.

„Zaginiony chłopiec” Nicole Trope

To niezwykle wciągająca i emocjonująca powieść, która opowiada historię matki, Megane, która musi zmierzyć się z koszmarem zaginięcia swojego syna, Daniela. Ta niezwykła historia porusza serca czytelników, prowadząc ich przez labirynt tajemnic i napięcia, aż do zaskakującego finału.

To tylko niektóre z naszych nowości. Zachęcamy do odwiedzin i czytania!