TEATR BLASZANY BĘBENEK „Z muzyką wśród zwierząt”

13 czerwca gościliśmy w naszej Bibliotece aktorów z Teatru „Blaszany Bębenek”, którzy zaprezentowali interaktywny spektakl pt.: „Z muzyką wśród zwierząt”. W przedstawieniu uczestniczyli uczniowie drugich klas  Szkół Podstawowych nr 3 i 4 w Strzegomiu.

Aktorzy Teatru „Blaszany Bębenek” przedstawili historię jaskiniowca zamieszkującego krainę deszczu. Podczas swojej wędrówki w poszukiwaniu słońca, poznał wesołą małpkę, która zamiast pomóc jaskiniowcowi ciągle psociła. Na pomoc jaskiniowcowi przyszła sowa, która twierdziła, że krainę słońca może odnaleźć tylko zwierzę potrafiące ładnie śpiewać lub grać na jakimś instrumencie. Główny bohater postanowił nauczyć małpkę grać na gitarze, jednak aby ją zdobyć musiał przechytrzyć niebezpiecznego lwa. Dzięki małpce oraz pomocy sowy  udało mu się szczęśliwie dokończyć swoją podróż.

Pełne humoru przygody sprawiły, że uczniowie dowiedzieli się na czym polega współpraca, dlaczego należy rozwijać swoje talenty i że nie warto się poddawać.