Lekcja biblioteczna – pierwsze oznaki wiosny

19 marca odbyła się lekcja biblioteczna, na której miałyśmy przyjemność gościć dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2. Dzisiejsza lekcja obejmowała tematykę wiosny i zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Na początku drugoklasiści popisali się swoją wiedzą na temat książek i biblioteki, odpowiadając na wiele ciekawych pytań. Następnie mieli okazję wykorzystać tę wiedzę w praktyce podczas wspólnego spaceru po bibliotece.

Następnie wysłuchali historii o ,,Wielkanocnym Zajączku”, przedstawionego za pomocą teatrzyku Kamishibai, oraz opowiadania pod tytułem ,,Kocham was moje zajączki”.

Po wysłuchaniu obu wiosennych historii, przyszedł czas na stworzenie własnej wiosennej łąki. Dzieci wbijały kolorowe kwiatki i pisanki na patykach w styropianowy trawnik. Krajobraz dopełniło ,,Drzewo pełne kwiatów”, na które dzieci przyklejały białe kwiatki.

Drugoklasiści mieli również okazję wykorzystać całą swoją zdobytą wiedzę, rozwiązując krzyżówkę o tematyce  biblioteki, wiosny i Wielkanocy. Nie zabrakło oczywiście rozwiązywania zagadek, śmiechu i  dobrej zabawy.

Polecane artykuły

Back to top button