Lekcja biblioteczna

8 kwietnia 2024 r.  odbyła się kolejna lekcja biblioteczna, na której mieliśmy przyjemność gościć dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 1.

Przedszkolaki zwiedziły całą bibliotekę, dowiedziały się co to jest książka i jak powstaje. Nie obyło się oczywiście bez angażujących pytań na temat książek i biblioteki oraz zagadek, na które dzieciaki błyskawicznie znajdowały  odpowiedzi.

Mali czytelnicy wysłuchali bajki ,,Magiczna Gąsienica” Beaty Gabrat, przedstawionej za pomocą teatrzyku Kamishibai. Po wysłuchaniu historii przyszedł czas na stworzenie własnej wiosennej łąki. Dzieci wbijały kolorowe kwiatki na patykach w styropianowy trawnik. Krajobrazu dopełniło ,,Drzewo pełne kwiatów”, które dzieci stworzyły same przez przyklejanie białych kwiatów. Następnie przystąpiły do wyklejenia na dywanie długiej gąsienicy kolorowymi kołami. Później przyszła pora na wykonywanie prac plastycznych przy stolikach. Na koniec zajęć dzieci miały czas na zabawę.

Po zakończeniu spotkania dzieci otrzymały książeczki, zakładki, oraz karty małego czytelnika. Mamy nadzieję już wkrótce ponownie zobaczyć naszych młodych czytelników w bibliotece.

Dziękujemy za miło spędzony czas i nie możemy się doczekać kolejnych zajęć!

Polecane artykuły

Back to top button