Lekcja biblioteczna o lokomotywie

6 czerwca odbyła się kolejna lekcja biblioteczna, na której mieliśmy przyjemność gościć Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 3. Motywem przewodnim zajęć był wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”.

Uczniowie dowiedzieli się co to jest książka i jak powstaje. Zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki oraz usłyszeli najważniejsze zalety i korzyści wynikające z czytania książek. Nie obyło się oczywiście bez angażujących pytań na temat książek i biblioteki oraz zagadek, na które dzieciaki błyskawicznie znajdowały  odpowiedzi.

Następnie  dzieciaki wysłuchały wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”, przedstawionego za pomocą teatrzyku kamishibai. Po czym pojechaliśmy w podróż długim pociągiem po bibliotece przy melodii piosenki „Jedzie pociąg z daleka”.

Kolejnym zadaniem dzieci była możliwość stworzenia własnych wagonów „Lokomotywy”, poprzez przyklejanie w jednym nich bananów,  drugi wagon natomiast zapełniły tłustymi kiełbasami dla „grubasów”, trzeci pełen był fortepianów, z kolejnego wystawały szafy. Dzieci stworzyły również piękne prace plastyczne przedstawiające  kolorowe lokomotywy.

Serdecznie dziękujemy za kolejne miło spędzone zajęcia!

Polecane artykuły

Back to top button