Klasa pierwsza z wizytą w bibliotece (Jaroszów)

14 listopada biblioteka w Jaroszowie gościła uczniów klasy pierwszej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie. Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek, zachęcenie pierwszoklasistów do czytania, korzystania ze zbiorów biblioteki, a także dostarczenie maluchom dobrej zabawy.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały o tym jak wypożyczać oraz oddawać książki, poznały również zasady korzystania z księgozbioru oraz odpowiedniego zachowania w bibliotece. W trakcie spotkania dzieci miały okazję zadawać mnóstwo pytań. Następnie nadszedł moment niespodzianki. Każde dziecko otrzymało swoją własną książkę, która ma zachęcić i rozbudzić ich zainteresowanie do świata literatury oraz pomóc w stawianiu pierwszych kroków w przygodzie z czytaniem.

Po części informacyjnej dzieci wzięły udział w kreatywnej aktywności plastycznej. Kolorowanki z motywem książek sprawiły, że maluchy z oddaniem malowały i rysowały, wyrażając swoje artystyczne zdolności.

Pierwszaki wyszły  z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz książką, ale przede wszystkim z obietnicą że wrócą, aby wypożyczać książki oraz spędzać czas w bibliotece.