Czytanie na polanie w Jaroszowie

W ramach akcji „Czytanie na polanie”, nasza biblioteka zorganizowała 15 maja wyjątkowe zajęcia dla przedszkolaków, które odbyły się w otoczeniu natury. Spotkanie miało na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności u najmłodszych.

Dzieci miały okazję wysłuchać bajki w formie teatrzyku Kamishibai, pt. “Kotka Psotka”. Ta unikalna forma prezentacji historii przyciągnęła uwagę małych słuchaczy, którzy z zapartym tchem śledzili losy psotnej bohaterki. Po zakończeniu przedstawienia przedszkolaki z entuzjazmem odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki, co pozwoliło im lepiej zrozumieć fabułę oraz wyrazić swoje spostrzeżenia i emocje.

Następnie dzieci wysłuchały kolejnej bajki – tym razem była to “Kicia Kocia gotuje”. Bajka opowiadająca o przygodach małej kotki w kuchni również spotkała się z dużym zainteresowaniem. Po jej wysłuchaniu dzieci ponownie miały okazję wykazać się wiedzą i spostrzegawczością, odpowiadając na pytania dotyczące treści.

Zwieńczeniem spotkania były zajęcia plastyczne, które pozwoliły dzieciom wyrazić swoją kreatywność. Przedszkolaki wyklejały zwierzątka oraz kolorowały kolorowanki z kotkami, co dostarczyło im wiele radości i satysfakcji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i już teraz zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu „Czytanie na polanie”.

#czytanienapolanie