Brzdąc w Bibliotece: POZNAJEMY FIGURY

Po świątecznej przerwie ponownie powitaliśmy w Bibliotece naszych najmłodszych czytelników na zajęciach z cyklu „Brzdąc w Bibliotece”. Zajęcia obejmowały tematykę kształtów i ich obecności wokół nas.

Dzieci wysłuchały historii wesołego klauna, który opowiadał im wierszyki dotyczące kształtów i tego, gdzie można je dostrzec. Następnie dzieci samodzielnie wskazywały w bibliotece przedmioty przypominające im poznane figury.

Nie był to jednak koniec nauki! Zaraz po uwielbianej zabawie kolorową chustą, przyszedł czas na wyklejanie z papierowych okręgów długiej gąsienicy. Nie obeszło się oczywiście bez tańców, m.in. właśnie ,,gąsienicy”. Zajęcia zakończyły się wspólnym układaniem obrazków z figur geometrycznych.

Następne zajęcia odbędą się za tydzień, już nie możemy się doczekać!