Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” – „Miś marzy skrycie o przyjacielu celebrycie”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Strzegom zorganizowała przedstawienie teatralne w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami przedszkolnymi w Goczałkowie. Zaproszeni uczniowie klas 0-4 wysłuchali historii o Misiu, który był wielką gwiazdą internetu, nagrywał  filmy na kanale YouTube oraz prowadził konto na Instagramie. Pragnął  odnaleźć celebrytów popularnych bajek, aby nagrać z nimi film, który podbije internet. Podróżując przez las, spotykał znane postacie z bajek, które uświadamiały Misiowi, że najlepsza zabawa z przyjaciółmi jest nie w wirtualnym, lecz w prawdziwym życiu.

Na szczęście, wszystko dobrze się skończyło i Misiu zrozumiał, jaką wyrządził krzywdę innym, oraz że prawdziwi przyjaciele, to ci, z którymi spędza czas i uczestniczy w ich życiu.

Spektakl poruszał niezwykle istotną tematykę uzależnienia najmłodszych dzieci od internetu, zabawy i czasu spędzanego na korzystaniu ze smartfona, czy komputera. Co najważniejsze, uświadamia, jak wielką wartością  jest bliskość przyjaciół w realnym świecie.

Teatr istnieje od 2001 roku. Przez cały okres działalności, Teatr zdobył uznanie wielu placówek oświatowych w całym kraju, czego dowodem są liczne podziękowania i referencje.

Atuty Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA”:

• spektakle autorskie opracowane przy współpracy z pedagogami i psychologami,
  • do każdego spektaklu dołączony konspekt , będący podstawą do dalszej pracy,
  • profesjonalni aktorzy i wykwalifikowani trenerzy,
  • barwna scenografia i kostiumy, oprawa muzyczna.