Teatr Edukacji i Profilaktyki “Maska” – To największe jest szaleństwo, nie znać słowa „bezpieczeństwo”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Strzegom zorganizowała przedstawienie teatralne w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-IV obejrzeli spektakl, który w przystępny i zabawny sposób wskazywał młodym widzom odpowiednie wzorce zachowań.

Przedstawienie opowiadało o małej biedronce Aldonce, która zgubiła się w lesie i nie mogła znaleźć drogi do domu. Na swej drodze spotkała Czarnoksiężnika, który chciał ją podstępnie porwać. Z pomocą biedronce przyszedł skrzat Jeżynek, który wyjaśnił jakie niebezpieczeństwo czyhało na nią ze strony Czarnoksiężnika. Skrzat uczył również biedronkę wszystkich zasad bezpieczeństwa. Spektakl w sposób ciekawy przekazał zebranym, jak należy rozmawiać z nieznajomymi osobami, dlaczego nie wolno otwierać drzwi, gdy jesteśmy sami w domu. Uświadomił wszystkim, że warto poświęcić czas na naukę, aby mieć pewność, że potrafimy odpowiednio zachować się w każdej sytuacji. Dzieci powtórzyły sobie ważne numery alarmowe, znaki drogowe oraz jak należy zachować się na przejściu dla pieszych.

Spektakl poruszał niezwykle istotną tematykę dotyczącą zasad bezpieczeństwa, a dzięki przygodzie Aldonki uczniowie będą potrafili odpowiednio zachować się w sytuacji zagrożenia.