„Czytanie na Polanie”

W ramach akcji „Czytanie na Polanie”, nasza biblioteka zorganizowała 7 czerwca wyjątkowe zajęcia dla przedszkolaków, które odbyły się w otoczeniu natury. Spotkanie miało na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności u najmłodszych.

Dzieci miały okazję wysłuchać bajki w formie teatrzyku Kamishibai, pt. “Magiczna Gąsienica”. Ta unikalna forma prezentacji historii przyciągnęła uwagę małych słuchaczy, którzy z zapartym tchem śledzili losy głównej bohaterki. Po zakończeniu przedstawienia przedszkolaki z entuzjazmem odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki, co pozwoliło im lepiej zrozumieć fabułę oraz wyrazić swoje spostrzeżenia i emocje.

Następnie dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt.: “Lokomotywa”, również przedstawionego za pomocą teatrzyku Kamishibai. Wysłuchany wierszyk był motywem przewodnim zajęć, więc dzieci słuchały bardzo uważnie aby  ponownie wykazać się wiedzą i spostrzegawczością, odpowiadając na pytania dotyczące treści.

Później przyszedł czas na ruch i zabawę. Dzieci ustawiły się jeden za drugim, i za panią ruszyły w akompaniamencie piosenki ,,Jedzie pociąg z daleka” do stanowiska z przyborami plastycznymi. Przedszkolaki ustawiły się przy sztalugach z kartkami, na których narysowane były kolorowe wagony. Zadaniem dzieci było posegregowanie naklejek z bananami, krowami, kiełbasami i szafami do odpowiednich wagonów, tak jak dowiedziały się z wiersza.

Zwieńczeniem spotkania były zajęcia plastyczne, które pozwoliły dzieciom wyrazić swoją kreatywność. Dzieci usiadły przy dużej lokomotywie narysowanej na rolce papieru. Każde dziecko wyposażone w farbki  i pędzle malowało kolejne wagony, kolorując już istniejące obrazki lub dodając nowe elementy. Wspólnymi siłami dzieci stworzyły przepiękną, kolorową lokomotywę, świetnie się przy tym bawiąc.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i już teraz zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu „Czytanie na polanie”.

Polecane artykuły

Back to top button