PROJEKT „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” W BIBLIOTECE W GOCZAŁKOWIE

Szanowni Państwo,

Biblioteka to Instytucja Kultury, w której życie mały człowiek może się włączyć niezależnie od wieku. Przez regularne odwiedzanie biblioteki, dziecko uczy się samodzielności, podejmowania własnych wyborów, rozwija myślenie, pogłębia wiedzę  oraz kształtuje nawyk czytania na całe życie. Dziecko najłatwiej poznaje świat przez zabawę, dlatego w naszym nowym projekcie książkę postawimy w centrum dziecięcych zabaw.
Książkowo można bowiem bawić się na wiele sposobów – tym, co w książce, czyli tekstem i ilustracjami, można bawić się czytaniem, jak i samą książką.

Serdecznie zapraszamy rodziców i wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić z dziećmi czas na świetnej zabawie z książką.
Wspólnie będziemy odkrywać:
zabawy językowe – rozwijające słownictwo i wyobraźnię,
zabawy ruchowe i z elementami dramy,
zabawy rozwijające wrażliwość emocjonalną i społeczną.

W projekcie, który realizowany jest wspólnie z Instytutem Książki, mogą wziąć udział dzieci urodzone w latach 2015-2018. W tym celu należy:

1. Odwiedzić bibliotekę, zapisać dziecko i wypożyczyć książkę oraz odebrać bezpłatną wyprawkę czytelniczą, w skład której wchodzą: „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, karta małego czytelnika, na której dziecko będzie zbierało naklejki za każdą wypożyczoną pozycję, zakładka.
  2. Przeczytać wspólnie wypożyczoną książkę, sprawiając aby stało się to przyjemnością i rytuałem.
  3. Zwrócić książkę w terminie i wypożyczyć kolejną.

Rodzice i opiekunowie proszeni są o każdorazowe zabranie ze sobą karty małego czytelnika. Po uzbieraniu 10 naklejek dziecko otrzyma imienny dyplom na potwierdzenie aktywności czytelniczej i wspólnej przygody z książką.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, bo miłość do książek to prezent na całe życie.

Renata Dworak