Jak uczniowie z Goczałkowa zarządzają swoim czasem wolnym

Współpraca z Biblioteką Szkolną opiera się na wzajemnym uzupełnianiu, wymianie doświadczeń i dobrych praktyk. W czasie przerw, uczniowie Szkoły Podstawowej w Goczałkowie dużo czasu spędzają w bibliotece. W spokojnej atmosferze mogą się pouczyć, odrobić lekcje i skorzystać z bogatych zasobów, które oprócz księgozbioru, zasilają sukcesywnie różnego rodzaju gry i pomoce naukowe. Aby zaszczepić w dzieciach dobre nawyki i urozmaicić czas wolny w szkole, czeka na nich bogata oferta, na którą składają się różnego rodzaju wydawnictwa popularno – naukowe, m. in. albumy, z interesującymi zdjęciami. Ostatnio grupa uczniów zainteresowała się tematyką świata owadów. W tym celu uczniowie z pomocą Pań bibliotekarek skompletowali wydawnictwa albumowe, które na każdej przerwie dostarczają nowych wiadomości i uzupełniają wiedzę zdobytą w czasie lekcji przyrody, biologii i geografii.

Renata Dworak