Luty w Kostrzy

W ramach popularyzacji czytelnictwa u najmłodszych, w lutym dzieci z grup przedszkolnych: „Żabki” i „Sówki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kostrzy  wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku, co zadawał dużo pytań, o psotnym kotku, który miał słodkie imię – Cukierek, o brzydkim kaczątku, które zamieniło się w pięknego łabędzia, oraz historii o wielkich prehistorycznych dinozaurach.

Oprócz tego, w klasie pierwszej odbyła się lekcja biblioteczna pt.: „Cukierku ty łobuzie”. Na początku uczniowie mieli za zadanie ułożyć puzzle związane z lekturą, potem wykazali się swoją wiedzą o książce, rozwiązując liczne łamigłówki. Na sam koniec wykonały pracę plastyczną, wyklejając włóczką własnego kotka.

Kolejna lekcja biblioteczna odbyła się w drugiej  klasie. Tematem zajęć była książka pt.: ,,O psie, który jeździł koleją”. Podczas tych zajęć dzieci również miały okazję wykazać się swoją wiedzą dotyczącą lektury. Uczniowie rozwiązali wiele zagadek i łamigłówek, które utrwaliły wszystkie nowe informacje o książce, które poznali w trakcie lekcji w bibliotece.

Polecane artykuły

Back to top button