8-15 maja XIX Ogólnopolski Tydzień Biblioteki

8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który rozpoczyna nam “Tydzień Bibliotek” w całej Polsce. W tym roku przygotowałyśmy wiele atrakcji dla najmłodszych czytelników:

10 maja  o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Arturem Guzickim, autorem książki „Podróże Misia Wojtka”. Głównym bohaterem jedenastu opowieści jest miś Wojtek, który przeszedł cały szlak bojowy Armii generała Andersa. W książce pana Artura Guzickiego miś schodzi z pomnika w Żaganiu i przenosi się w czasie, podróżując po Polsce, poznaje jej historię. Każda z opowieści wywiedziona jest z prawdziwych wydarzeń, pojawiają się też prawdziwe postaci historyczne. Wstęp do książki napisał prof. Jan Żaryn.

12 maja o godz. 10.00 odbędą się warsztaty ilustratorskie z Magdaleną Kozieł-Nowak, która zajmuje się projektowaniem oprawy graficznej książek, jak również malarstwem, rysunkiem artystycznym i projektowaniem wnętrz. Na spotkaniu dzieci dowiedzą się na czym polega praca ilustratora i poznają różne techniki rysunku.

Oprócz tych atrakcji odbędą się jeszcze lekcje biblioteczne.

Życzymy wszystkim pracownikom bibliotek wytrwałości i nowych pomysłów w propagowaniu czytelnictwa!