Lekcja biblioteczna o emocjach

29.05.2024 r. odbyła się kolejna lekcja biblioteczna, na której mieliśmy przyjemność gościć klasę II z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu. Uczniowie zwiedzili bibliotekę,  następnie poznali różne rodzaje książek, jej zalety oraz etapy procesu jej powstawania. Nie obyło się oczywiście bez angażujących pytań na temat książek i biblioteki.

Mali czytelnicy wysłuchali opowiadania „Kurczak” oraz „Boje się” Małgorzaty Musierowicz. Historia Kurczaka uczy, że dobro zawsze wraca z podwójną siłą, dlatego warto być dobrym i nie dokuczać innym. „NIKT NIE JEST LEPSZY OD NIKOGO” – to zdanie przewodnie opowiadania, które dzieciaki rewelacyjnie wyłapały i zapamiętały. Dzieci fantastycznie potrafiły identyfikować swoje emocje: radość, smutek, złość, strach, znudzenie, rozczarowanie. Podczas zabawy każde dziecko odpowiadało na pytania np.: Jak się czujesz, gdy ktoś zepsuje Ci Twoja ulubioną zabawkę? Następnie musiało nazwać swoją emocję i wybrać do niej odpowiednią emotikonkę. Zabawa miała na celu pomóc dzieciom rozwijać zdolności rozpoznawania własnych emocji, nazywania oraz umiejętności radzenia sobie z nimi.

Nie był to jednak koniec zabawy! Nie zabrakło również pracy plastycznej, podczas której dzieci wykonały własne buźki-emotikonki, ukazujące emocję towarzyszącą  im w danej chwil i umieszczały ją na „drzewie pełnym emocji”.

Serdecznie dziękujemy za kolejne miło spędzone zajęcia i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania. 😊

Polecane artykuły

Back to top button