Brzdąc w Bibliotece: ŚWIĘTA WIELKANOCNE

22 marca odbyły się kolejne zajęcia z cyklu ,,Brzdąc w bibliotece”. Dzisiejsza lekcja obejmowała tematykę wiosny i zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Na początku nasi najmłodsi czytelnicy wysłuchali historii o ,,Wielkanocnym Zajączku”, przedstawionej za pomocą teatrzyku Kamishibai, oraz opowiadania pod tytułem ,,Kocham was moje zajączki”.

Po wysłuchaniu obu wiosennych historii przyszedł czas na stworzenie własnej wiosennej łąki. Dzieci wbijały kolorowe kwiatki i pisanki na patykach w styropianowy trawnik. Wiosenną wystawę dopełniły koszyczki, do których brzdące przyklejały kolorowe jajeczka.

Następnie maluchy przygotowały wiosenną ozdobę do biblioteki, wieszając na gałązkach ozdobne, wielkanocne jajeczka. Na koniec pokolorowały swoją własną kolorową pisankę.

Nie zabrakło również zabawy z kolorową chustą, tańców śpiewania i świetnej zabawy.

Serdecznie dziękujemy za kolejne miło spędzone zajęcia i zapraszamy na następne!