Booktalking w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym

23.10.2023 r. naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie IV klasy Technikum Informatyczno-Handlowego Zespołu Szkół w Strzegomiu z p. bibliotekarką Małgorzatą Kossak. Celem wizyty było wyszukanie, wypożyczenie oraz zaprezentowanie książek z czasów dzieciństwa, które szczególnie zapadły im w pamięć.

Booktalking to sposób na krótkie zareklamowanie książki, nie streszczenie ani recenzja, a raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchający chcieli sięgnąć po nią i przeczytać samodzielnie. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko “kuszących” fragmentów. Prezentacje powinny być jak rzut okiem na to, co naprawdę ciekawego i intrygującego znajduje się między okładkami książki. Celem programu jest:

– popularyzacja czytelnictwa,

– doskonalenie umiejętności językowych,

– zmierzenie się ze sztuką autoprezentacji.