BRZDĄC W BIBLIOTECE: Dzień z Myszką Miki

W miniony piątek w Bibliotece Publicznej gościła Myszka Miki. Spotkanie rozpoczęło się od magicznej podróży w świat bajek, dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w opowieść o sympatycznej Myszce Miki.

Następnie przyszedł czas na aktywność fizyczną i zabawę z chustą oraz piłeczką. Kolejnym fascynującym zadaniem było rozpoznawanie i umieszczanie fasoli oraz żołędzi w odpowiednich pojemnikach, co nie tylko angażowało młodych uczestników, ale również rozwijało ich umiejętności poznawcze. Uśmiechy na twarzach dzieci przyniosła również kolejna zabawa ruchowa z kolorowymi szarfami. Zabawa polegała na naśladowaniu ruchów Pani prowadzącej zajęcia, co było nie tylko rozrywką, ale także doskonałym sposobem na rozwijanie zdolności motorycznych. Następnie maluchy wyruszyły na poszukiwania Myszki Miki, spacerując po kładce. Po pojawieniu się wyczekiwanego gościa, dzieci wraz z Myszką zatańczyły taniec oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały kolorowanki, oczywiście związane z tematyką Myszką Miki. Kolorowe prace stały się nie tylko pamiątką tego wyjątkowego spotkania, ale także manifestacją artystycznego talentu najmłodszych uczestników.