SEKCJA SENIOR: „WIECZÓR Z KONOPNICKĄ”

Z okazji przypadającej w tym roku 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej w bibliotece odbyło się spotkanie pod hasłem „Wieczór z Konopnicką”.  Celem zajęć była  popularyzacja twórczości – poetki i nowelistki okresu pozytywizmu, publicystki, tłumaczki, jednej z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej. Sekcja „Senior w bibliotece” z niebywałą precyzją i wielkim zapałem uczestniczyła w spotkaniu, biorąc udział w konkursie na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej. Wszelkie słowne łamigłówki, zaszyfrowane wiadomości, gry dostarczyły wiele radości i satysfakcji. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie świątecznych upominków. Koordynatorkami spotkania były pani dyrektor biblioteki Regina Puczka oraz Ewa Frąckowiak.