Rola książki w życiu człowieka

Październik to miesiąc Bibliotek Szkolnych.  W tym roku miesiąc ten obchodzony był pod hasłem „Z książką Ci do twarzy”.

Jak wiemy książka jest nieodpartym elementem naszego życia. Lecz coraz rzadziej z niej korzystamy. Mamy przecież komputery, tablety, telefony. Ciągle gdzieś się spieszymy.  W tym celu została przeprowadzona lekcja biblioteczna dla uczniów klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanowicach. Podczas zajęć uczniowie pracowali metodą „mapy skojarzeń”, pisząc wszystko to, co kojarzy im się z książką. Z tych skojarzeń wyciągali wnioski na temat roli jaką pełni książka w naszym życiu. Następnie uczniowie opowiadali o swoich przygodach z książką, czasami wracając aż do bardzo wczesnego dzieciństwa. Na zakończenie zajęć w celu utrwalenia uczestnicy zapoznali się z prezentacją multimedialną. Zajęcia przeprowadzono w ramach Projektu Promocji Czytelnictwa „Przygoda z książką”.

Wioletta Kwiatkowska

Biblioteka Publiczna w Stanowicach