„Promyczki” i „Leśne Skrzaty” w strzegomskiej Bibliotece

22 kwietnia Bibliotekę Publiczną odwiedziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola „Zielony Zakątek” w Strzegomiu. W trakcie lekcji bibliotecznej maluchy zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z jej zasobami, a także został im przybliżony zawód bibliotekarza. Nie zabrakło ciekawostek na temat powstawania książki i jej budowy. Uczestnicy lekcji dowiedzieli się, jaką drogę musi pokonać książka, żeby można było ją wypożyczyć. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki pt. „Kotka Psotka” autorstwa Beaty Gabrat, przedstawionej w formie teatrzyku Kamishibai, a następnie doskonale odpowiadały na zadawane pytania dotyczące czytanego tekstu. Na koniec spotkania, została puszczona iskierka na znak przyjaźni z biblioteką. Czas upłynął w bardzo miłej atmosferze.

Elżbieta Gadula