Lekcja biblioteczna – Akcja Żonkile

Kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Strzegomiu. Tym razem odwiedziła nas klasa 1„b”.

Lekcja obejmowała tematykę patriotyczną nawiązującą do Akcji Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, upamiętniającej rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, w której nasza biblioteka czynnie uczestniczy. Na początku uczniowie oglądali historię o grzybku Maślaku i dzielnej Borówce pt. „Pamięć Drobinek”. To bajka o empatii, wzajemnej trosce, pamięci, odwadze, ale również o stracie i poszukiwaniu nowego domu.

Uczniowie klasy I zwiedzili bibliotekę, dowiedzieli się co to jest książka i jak powstaje. Nie obyło się oczywiście bez angażujących pytań na temat książek i biblioteki , na które dzieciaki błyskawicznie znajdowały odpowiedzi.

Po projekcji bajki przyszedł czas na poznanie naszych najważniejszych symboli narodowych, takich jak: godło, flaga Polski. Następnie dzieci przyklejały flagi Polski do okien kamienicy symbolizującej patriotyzm wpajany dzieciom od najmłodszych lat.

Serdecznie dziękujemy za kolejne miło spędzone zajęcia!

#AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć