Lekcja biblioteczna – Akcja Żonkile

Lekcje biblioteczne są doskonałym sposobem na wprowadzenie dzieci w świat literatury. Takie spotkania rozbudzają zainteresowania czytelnicze i zachęcają najmłodszych do korzystania z zasobów bibliotecznych. 21 maja Bibliotekę Publiczną odwiedzili pierwszoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Strzegomiu.

Lekcja obejmowała tematykę patriotyczną nawiązującą do Akcji Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, upamiętniającej rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, w której nasza biblioteka czynnie uczestniczy. Na początku uczniowie oglądali historię o grzybku Maślaku i dzielnej Borówce pt. „Pamięć Drobinek”. To bajka o empatii, wzajemnej trosce, pamięci, odwadze, ale również o stracie i poszukiwaniu nowego domu.

Uczniowie klasy I „b” zwiedzili bibliotekę, dowiedzieli się co to jest książka, jak powstaje oraz jakie są jej zalety. Nie obyło się oczywiście bez angażujących pytań na temat książek i biblioteki , na które dzieciaki błyskawicznie znajdowały odpowiedzi.

Po projekcji bajki przyszedł czas na poznanie naszych najważniejszych symboli narodowych, takich jak: godło, flaga Polski. Następnie dzieci przyklejały flagi Polski do okien kamienicy symbolizującej patriotyzm wpajany dzieciom od najmłodszych lat.

Serdecznie dziękujemy za kolejne miło spędzone zajęcia!

#AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć

 

Polecane artykuły

Back to top button