Brzdąc w Bibliotece: ZABAWA W OGRODZIE

27 października w Bibliotece Publicznej odbyły się zajęcia dla dzieci, podczas których najmłodsi odkrywali magię ogrodu. Zajęcia rozpoczęły się od fascynującej bajki pt.: „Urodziny Marchewki”. Po zakończeniu czytania, dzieci wyruszyły w poszukiwaniu bramy do zaczarowanego ogrodu, bawiąc się chustą i przechadzając się pod płotkami.

W magicznym ogrodzie na małych odkrywców czekały kolejne niespodzianki. Dzieci miały okazję zbierać warzywa i owoce, które umieszczały w odpowiednich koszyczkach. Po zakończeniu tej zabawy, przyszła pora na taniec gąsienicy, który rozśmieszał wszystkich uczestników. Kolejnym zadaniem dzieci było zbieranie pomidorów,  jabłek i odkładanie ich do odpowiednich skrzyń. Następnie, nadszedł czas na nietypową zabawę w postaci zbijania „marchewkowych kręgli”, która dostarczyła dużo zabawy i śmiechu.

Na koniec zajęć brzdące tworzyły różnorodne kształty i postacie z piasku kinetycznego, rozwijając przy tym swoją wyobraźnię i kreatywność.