BRZDĄC W BIBLIOTECE: spacer po lesie

Zajęcia rozpoczęły się od jesiennego wierszyka pt.: „Wszystko spada”. Po tej przyjemnej rozgrzewce przyszedł czas na zabawę z chustą.

Dzieci wspólnie ułożyły magiczną kładkę prowadzącą do leśnej krainy w bibliotece. W lesie pełnym książek, dzieci miały okazję ozdobić drzewa, przyklejając kolorowe listki. Następnie przyszedł czas na zabawę z rozkładaniem liści na krzesłach. Każdy mały listek trafił na krzesło z naklejonym małym listkiem, a duży listek na krzesło oznaczone dużym listkiem. Podczas zajęć był również czas na tańce. Dzieci otrzymały kolorowe szarfy i tańczyły, naśladując ruch drzew pod wpływem wiatru. W wyniku tej tańczącej magii, z drzew zaczęły opadać liście, co wywołało falę śmiechu i radości. Dzieci wzięły w ręce miotełki i zaczęły zamiatać opadające liście, a następnie zbierały je do skrzyni. Na zakończenie wędrówki po lesie, dzieci miały okazję pomalować farbkami drzewka.

Zajęcia w bibliotece „Spacer po lesie” były nie tylko edukacyjne, ale także pełne zabawy i magii, które zainspirowały dzieci do odkrywania piękna przyrody i wyobraźni.