Brzdąc w Bibliotece -CYFRY I LICZBY

Cyfry i liczby to kolejny temat spotkania ,,Brzdąc w bibliotece”, które odbyło się dnia 26.01.2024 roku.

Dzieci wysłuchały historii wesołego klauna, który opowiadał im wierszyki dotyczące liczb. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, polegających m.in. na segregowaniu liczb 1,2,3 w odpowiednie zbiory, oraz rzucaniu woreczków z numerkami do celu.

Nie obyło się oczywiście bez zabawy kolorową chustą, tańców i zdobieniu bibułą wydrukowanych cyferek swoim ulubionym kolorem.

Następne zajęcia odbędą się już za tydzień…..

Bal karnawałowy był główną atrakcją kolejnego spotkania ,,Brzdąc w bibliotece”, które odbyło się dnia 19.01.2024 roku.

Dzieci wysłuchały opowieści Zuzi o strojach karnawałowych jej grupy przedszkolnej. Następnie brzdące uczestniczyły w zabawach tanecznych przy muzyce, bawiąc się w rytmie ulubionych utworów i piosenek dziecięcych.

Nie obyło się oczywiście bez tworzenia kolorowych masek karnawałowych oraz zabawy kolorową chustą.