Spotkanie autorskie z Markiem Ratajczakiem

Marek Ratajczak – podróżnik, pisarz, alpinista...

W dniu 12 czerwca br. nasza biblioteka gościła Marka Ratajczaka – podróżnika, pisarza, alpinistę, który podczas spotkania autorskiego opowiadał o swojej wyprawie na Aconcaguę – najwyższy szczyt Andów i obu Ameryk.

Spotkanie przeplatane było ciekawymi fotografiami oraz pamiątkami przywiezionymi z wyprawy. Podróżnik opowiedział o przygotowaniach do wyprawy, które poprzedzone były wieloma miesiącami przygotowań zarówno fizycznych, jak i logistycznych.

Jest autorem dwóch książek wydanych w serii Literatura Górska na Świecie “Krew Bacy” (2014) i “Zimna Anna” (2018). Po spotkaniu można było nabyć książkę pt. „Zimna Anna” i uzyskać autograf pisarza.
Serdecznie dziękujemy za liczny udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne ciekawe wydarzenia organizowane w bibliotece.

Agata Sztanderap.o. Dyrektora Biblioteki Publicznej w Strzegomiu