Warsztaty ilustratorskie z Magdaleną Kozieł-Nowak i Jolą Richter-Magnuszewską

10 maja 2023 r w ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się warsztaty ilustratorskie z Magdalena Kozieł-Nowak i Jolą Richter-Magnuszewską w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, w Jaroszowie. W bibliotecznych warsztatach  uczestniczyły klasy pierwsze, drugie i trzecie.

Dzieci poznały tajniki pracy ilustratora i obejrzały, stworzone przez panie rysunki. W części warsztatowej uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną przedstawiającą misia. Za pomocą kolorowych papierów i markerów  dzieci same wykonały kolorowe ornamenty, a następnie wycinały według szablonu kolorowe misie. Prowadzące służyły radą i pomocą, ale właściwie to od wyobraźni dzieci zależało, jak ostatecznie będą wyglądały ich kolorowe misie. Na zakończenie warsztatów uczestnicy dumnie zaprezentowali swoje prace, a potem wyprowadzili strojne misie na spacerek.

Magdalena Kozieł-Nowak – ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem oprawy graficznej książek, jak również malarstwem, rysunkiem artystycznym i projektowaniem wnętrz. Zawsze jednak marzyła o tym, by wykonywać ilustracje do książek dla dzieci i jest chodzącym dowodem na to, że marzenia się spełniają!
Zilustrowała kilkanaście książek. Zarówno kolorystyką, jak i tematem swoich ilustracji chce wywołać u czytelnika dobry nastrój.
Lubi spacery po lesie, orzechy najlepiej w połączeniu z czekoladą, twarde gruszki i szklane kulki. Mieszka w Jaworze z córkę Mają, mężem Wojtkiem, owczarkiem poniemieckim Bertą i leniwym kotem Benkiem.

Jolanta Richter-Magnuszewska urodziła się w 1972 roku, jest ilustratorką przede wszystkim książek dla dzieci. Ukończyła ceramikę na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej i przez jakiś czas wykonywała pracę w fabryce porcelany, powiązaną bezpośrednio z jej wykształceniem. Jednak jak sama wspomina, było ona niezwykle nudna, więc, aby przywrócić do swojego życia pasję, powróciła do malowania, które zawsze sprawiało jej najwięcej radości. Czym prędzej chwyciła więc za farby oraz pędzle i zaczęła malować – najpierw drewniane koty, ptaki i inne cudaki stworzone przez męża Maćka (od 1998 roku wspólnie prowadzą pracownię Z Innej Bajki), potem ściany w pokoju synków Kostka i Ignasia, meble oraz wszystko, co wpadło jej pod pędzel.