Teatr Edukacji i Profilaktyki “Maska” – “Kto w Bibliotece gości i kradnie mądrości?”

 

11 maja 2023 r. w ramach Tygodnia Bibliotek aktorzy Teatru „Maska” zaprezentowali w Bibliotece Publicznej, w Strzegomiu bajkę promującą czytelnictwo. Spektakl zatytułowany “Kto w Bibliotece gości i kradnie mądrości?” skierowany był do młodych widzów, aby zaprosić ich w świat książek. Na widowni zasiadły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego.

 Jest to opowieść o tym, że każda przeczytana książka jest przygodą. Spektakl uczy, jak ogromny wpływ na dzieci ma obcowanie z literaturą. Czytania książek rozwija wyobraźnię, wzbogaca zasób słownictwa, pobudza kreatywność, rozwija uczucia i zdolność do empatii, ćwiczy koncentrację i skupienie, dostarcza wiedzy i informacji.

– Przedstawienie opowiada historię Skrzata, który jest pochłonięty literaturą do tego stopnia, że niemal nie zauważa prawdziwego świata. Nie przeżywa prawdziwych przygód, nie ma prawdziwych przyjaciół. Kiedy Sowa kradnie cały jego księgozbiór, żeby stać się prawdziwym “symbolem mądrości”, Skrzat postanawia go odzyskać. Wyrusza na prawdziwą przygodę – zachęcali aktorzy Teatru „Maska”.

Teatr istnieje od 2001 roku. Przez cały okres działalności, Teatr zdobył uznanie wielu placówek oświatowych w całym kraju, czego dowodem są liczne podziękowania i referencje.

Atuty Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA”:

  • spektakle autorskie opracowane przy współpracy z pedagogami i psychologami,
  • do każdego spektaklu dołączony konspekt , będący podstawą do dalszej pracy,
  • profesjonalni aktorzy i wykwalifikowani trenerzy,
  • barwna scenografia i kostiumy, oprawa muzyczna.

 

Polecane artykuły

Back to top button