O TYM JAK SKRZAT JAGÓDKA URATOWAŁ PSZCZOŁY

Światowy Dzień Pszczół obchodzony jest co roku 20 maja w celu podniesienia świadomości na temat znaczenia pszczół w naszym ekosystemie i ich wkładu w światową produkcję żywności.

Przedszkolaki z Goczałkowa na dzisiejszych zajęciach wysłuchały historii E. Stadtmuller o tym jak gościnny zakątek lasu, w którym mieszka Jagódka i jego przyjaciele, nawiedziło nieszczęście. Pracowite pszczoły zostały sterroryzowane przez agresywne szerszenie! Na szczęście odbyła się błyskawiczna akcja ratunkowa, a prawdziwym bohaterem okazał się zupełnie nieoczekiwanie… skunks! Poza tym dzieci w błyskawicznym tempie przyswoiły informacje na temat budowy, cech charakterystycznych owadów, a nade wszystko, wielkiej roli jaką odgrywają przy procesie zapylania roślin, produkcji miodu i produktów pochodnych.

Nie zapomnieliśmy też o odwiedzeniu domku dla pszczół murarek, które goszczą na terenie szkolnego ogródka. Każde dziecko otrzymało również przed zbliżającymi się obchodami Dnia Rodziny, praktyczny prezent w postaci pakietu: „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”.

                                                                                                                                    Filia w Goczałkowie

 

Polecane artykuły

Back to top button