Nowości biblioteczne: intrygujące thrillery Adriana Bednarka

Szanowni Czytelnicy,
zachęcamy do zapoznania się z twórczością topowego autora thrillerów – Adriana Bednarka. W bibliotece można  wypożyczyć już trzy najnowsze książki: „Dziedzictwo zbrodni”, „Zapomniany” i „Zapomniany. W matni strachu”.

Adrian Bednarek – to pisarz zafascynowany tematyką kryminalną. Urodził się w 1984 roku w Częstochowie. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Katowicach. Jest zapalonym fanem sportu żużlowego, jednak jego największą pasją jest pisanie o skomplikowanych czarnych charakterach, koło których nie można przejść obojętnie. Zadebiutował w 2014 roku thrillerem: „Pamiętnik Diabła”, który zapoczątkował serię powieści o Kubie Sobańskim – krakowskim adwokacie i jednocześnie, seryjnym mordercą (pozostałe części to: „Spowiedź Diabła”, „Proces Diabła” i „Wyrok Diabła”). Kolejne intrygujące thrillery to „Skazany na zło”, „Pasażer na gapę”, „Córeczki”. W 2020 roku pojawił się pierwszy tom: „Inspiracja” o Oskarze Blajerze – pisarzu opowiadań kryminalnych, inne tytuły tej serii to „Obsesja” i „Fascynacja”.

Książki Adriana Bednarka co roku nominowane są do nagród literackich, a czytelnicy określają go mianem mistrza thrillerów psychologicznych.