Lekcja biblioteczna o emocjach

10 czerwca odbyła się kolejna lekcja biblioteczna, na której mieliśmy przyjemność gościć klasy:  I, II i III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach. Uczniowie poznali różne rodzaje książek, ich zalety oraz etapy procesu ich powstawania. Nie obyło się oczywiście bez angażujących pytań na temat książek i biblioteki.

Mali czytelnicy wysłuchali opowiadań pt.:  „Kurczak” oraz „Boje się” Małgorzaty Musierowicz. Historia Kurczaka uczy, że dobro zawsze wraca z podwójną siłą, dlatego warto być dobrym i nie dokuczać innym. „NIKT NIE JEST LEPSZY OD NIKOGO” – to zdanie przewodnie opowiadania, które dzieciaki rewelacyjnie wyłapały i zapamiętały. Dzieci fantastycznie potrafiły identyfikować swoje emocje: radość, smutek, złość, strach, znudzenie, rozczarowanie. Podczas zabawy każde dziecko odpowiadało na pytania np.: Jak się czujesz gdy ktoś zepsuje Ci Twoja ulubioną zabawkę? Następnie każde dziecko musiało nazwać swoją emocję i wybrać do niej odpowiednią emotikonkę. Zabawa miała na celu pomóc dzieciom rozwijać zdolności rozpoznawania własnych emocji, nazywania oraz umiejętności radzenia sobie z nimi.

Nie był to jednak koniec zabawy! Nie zabrakło również pracy plastycznej, podczas której dzieci wykonały ilustracje przedstawiającą różne emocje. Praca ta pokazała, że każdy odczuwa i okazuje swoje emocje w inny sposób, i  każdy sposób należy respektować.

Serdecznie dziękujemy za kolejne miło spędzone zajęcia i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania. 😊

Polecane artykuły

Back to top button