BRZDĄC W BIBLIOTECE: Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece

24 listopada  maluchy wzięły udział w fascynujących zajęciach, w bibliotece, które rozpoczęły się od bajki o misiach. Atmosferę dopełniła zabawa z kolorową chustą. Następnie dzieci wyruszyły w uroczy spacer między pluszowymi misiami.

Po pełnym wrażeń spacerze, czekało na nich zadanie, które rozwijało ich zdolności logiczne. Zabawa polegała na ułożeniu puzzli, oczywiście w temacie pluszowego misia. W trakcie zajęć dzieci miały okazję zatroszczyć się o swojego pluszowego przyjaciela, karmiąc go podczas gry sprawnościowej. Rzuty torebką w kółko wymagały od dzieci precyzji i skupienia.

Po aktywnej zabawie, przyszedł czas na kreatywność i naukę. Dzieci poznały uroczy wierszyk o niedźwiadku, jednocześnie naśladując ruchy Pani prowadzącej zajęcia. Kolejnym fascynującym zadaniem było odnalezienie misiów i posegregowanie ich według wielkości. Ta interaktywna lekcja, nie tylko rozwijała umiejętności  rozróżniania, ale także integrowała grupę poprzez wspólne działanie. Następnie dzieci  tropiły misia po jego śladach, które zostawił w bibliotece.  Miś odwiedził dzieci podczas zajęć i zaprosił do wspólnych zdjęć.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne, które polegały na wyklejeniu misia. Podsumowując, dzisiejsze zajęcia w bibliotece były pełne radości, nauki i kreatywności.