BRZDĄC W BIBLIOTECE: Brzdące w lesie

Dzisiaj na zajęciach wybraliśmy się z naszymi brzdącami na spacer do lasu. Najpierw dzieci obejrzały teatrzyk Kamishibai o magicznej gąsienicy mieszkającej na leśnej polanie, która zmieniła się w pięknego motyla (po tym, jak jadła, jadła i jeszcze więcej… jadła). Później pobawiliśmy się z kolorową chustą na wietrze. Następnie dzieci ozdobiły las wielkimi grzybami i przy leśnej muzyce wybrały się na spacer w wyobraźni – zebrały grzyby i jagody, zrywały szyszki, szukały dzięcioła i ptaków, na paluszkach przeszły obok śpiącej sowy, a nawet pozabijały komary. Pomogliśmy wrócić mrówkom do ich mrowiska i pokolorowaliśmy leśną kolorowankę. Na koniec poskakaliśmy po skałach w rzece, wrzucaliśmy kamienie do leśnej sadzawki i przechodziliśmy przez borsuczą norę.

W tym roku szkolnym były to ostatnie zajęcia dla maluchów w bibliotece, ale już od września zapraszamy znowu!