Zajęcia rozwijające kreatywność z uczniami, z Olszan

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszanach wraz z wychowawczynią Moniką Szwed-Olechowską odwiedzili dziś, po raz pierwszy, naszą Bibliotekę. Wizytę trzecioklasistów rozpoczęliśmy przywitaniem, prezentacją i zwiedzaniem biblioteki. Zajęcia rozwijające kreatywność rozpoczęły się od krótkiej rundki zapoznawczej. Nasi goście opowiedzieli o sobie i swoich marzeniach. Potem wysłuchali bajki o marzeniach gąsienicy, która bardzo chciała latać. Gąsienica zamieniła się w motyla i takie właśnie kolorowe oraz piękne motyle uczniowie namalowali na przygotowanych wcześniej brystolach. Zajęcia plastyczne, a potem krótka rozgrzewka przy zabawie w rozplątywanie, były początkiem do stworzenia przez dzieci historii życia namalowanych motyli. Wizyta uczniów z Olszan jest kolejną w cyklu współpracy z naszą Biblioteką.