Warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci

3 czerwca w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w której udział wzięły dzieci w wieku 7 – 10 lat. Zajęcia poprowadził Jan Kubiak NIEUSTRASZENI SZKOLENIA PIERWSZA POMOC.

Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć i utraty przytomności. Dzięki ćwiczeniom z fantomem poznały sposoby udzielania pomocy praktycznej, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Pamiętajmy, że udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem, a dzieci należy już od najmłodszych lat instruować, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Polecane artykuły

Back to top button