Warsztaty ekologiczno-rękodzielnicze w Bibliotece w Stanowicach

Przez cały czerwiec w Bibliotece w Stanowicach, odbywały się  cykliczne warsztaty dla seniorów pod hasłem „Drugie życie eko-śmieci”. W spotkaniach wzięli udział seniorzy ze Stanowic, Międzyrzecza, a także dzieci z sekcji plastycznej „Złota rączka” działającej przy bibliotece. W trakcie zajęć wykorzystując materiały przeznaczone na makulaturę, resztki tkanin, zbędne szkło, butelki plastikowe, uczestnicy stworzyli okazałe i niepowtarzalne przedmioty. Były to:  różnego rodzaju organizery, kolorowe kwiaty, puzderka na drobiazgi, okolicznościowe kartki. W celu rozbudzenia jeszcze większej świadomości ekologicznej, poprawnego gospodarowania odpadami, maksymalnego wykorzystania  surowców wtórnych, uczestnicy zapoznali się prezentacją multimedialną przygotowaną przez bibliotekarza. Zapraszamy do galerii.

Wioletta Kwiatkowska