TYDZIEŃ ZAKAZNYCH KSIĄŻEK W BIBLIOTECE W STANOWICACH

Od  19 do 25 września trwał tegoroczny Tydzień Zakazanych Książek . W tym celu w bibliotece przygotowana została ekspozycja przedstawiająca blokowanie dostępu do książek znajdujących się na indeksie. Czytelnicy z zaciekawieniem odwiedzali bibliotekę i z wielkim zainteresowaniem zapoznawali się z informacjami na temat zakazanych pozycji.

Tydzień Zakazanych Książek to coroczne święto wolności czytania. Obchodzone jest na całym świecie od 1982 r. Organizowane zwykle w ostatnim tygodniu września, podkreśla wartość bezpłatnego i otwartego dostępu do informacji oraz szkodliwość cenzury. Tydzień Zakazanych Książek łączy całą społeczność książek — bibliotekarzy, księgarzy, wydawców, dziennikarzy, nauczycieli i czytelników we wspólnym wspieraniu wolności czytania.

Wioletta Kwiatkowska