„Stacja Biblioteka”-Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach odbyli bardzo ważną podróż w ich życiu, a mianowicie do stacji kolejowej „Biblioteka”, w której zostali pasowani na czytelnika. Na młodych czytelników czekała pani konduktorka w osobie bibliotekarki. Zanim jednak uczniowie wyruszyli w podróż, musieli zdać egzamin ze znajomości literatury. Były to zagadki z bajek i baśni. Przyszli czytelnicy samodzielnie odczytywali prośby książki dotyczące sposobu jej traktowania, po czym złożyli uroczystą przysięgę na okładkę magicznej księgi, którą to zostali mianowani na pełnoprawnych czytelników.

Na pamiątkę uroczystości każde dziecko otrzymało Bilet powrotny do biblioteki relacji stacja Nuda do stacji Wyobraźnia oraz pakiet książek z projektu Mała Książka Wielki Człowiek dla pierwszoklasistów.

Wioletta Kwiatkowska