PRZEDSZKOLAKI W GOCZAŁKOWIE O PINGWINACH WIEDZĄ WSZYSTKO

Corocznie 20 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Na świecie obchodzony jest również Światowy Dzień Pingwinów wypadający 25 kwietnia.

W nawiązaniu do poprzednich zajęć o przygodach jeżyka, który przygotowywał się do snu zimowego, lecz chęć przygody sprawiła, że wybrał się w samotną wędrówkę, która na szczęście dobrze się skończyła, przeszliśmy w klimat zimowy. Zajęcia rozpoczęły się zagadką, której bohaterem był „pingwin”, co dzieci odgadły bezbłędnie,  po czym wysłuchały jednej z przygód Pingu i jego przyjaciół, autorstwa Wandy Chotomskiej,  poznały miejsce i warunki życia pingwinów i ich rodzaje, dowiedziały się jaka jest różnica między pingwinem, a maskonurem. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy kilka ćwiczeń naśladujących pingwiny.

Jesteśmy za tym, by myśleć o pingwinach nie jeden, ani nawet nie dwa razy w roku, bo to niezwykłe ptaki i niestety zagrożone wyginięciem, ale jako główne święto skłaniamy się uznać święto styczniowe. Skoro w ostatnich latach zimy mamy coraz mniej, świętując „Dzień pingwinów” w styczniu możemy, choć w ten sposób, przywołać w myślach klimat śnieżnej i mroźnej zimy.

                                                                                  Renata Dworak – Filia w Goczałkowie

Polecane artykuły

Back to top button