Ogłoszenie wyników konkursu plastyczno-literackiego pod hasłem: „Bohaterowie Marii Konopnickiej”

Miło nam poinformować, że Jury wyłoniło laureatów konkursu plastyczno-literackiego pod hasłem: „Bohaterowie Konopnickiej”. Konkurs był organizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Strzegom im. Elizy Orzeszkowej i miał na celu zachęcić dzieci i młodzież do zapoznania się z twórczością Marii Konopnickiej. Celem konkursu było również rozwijanie wrażliwości estetycznej i podjęcie próby stworzenia najmłodszym możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.  Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu wybranego bohatera z utworów Marii Konopnickiej. Prace można było wykonać dowolną techniką na kartce z bloku technicznego o formacie A3 i oceniane były zgodnie z następującymi kryteriami: zgodność pracy z tematem, estetyka wykonania pracy, pomysłowość w doborze materiałów.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu i wyłoniła 6 Laureatów Konkursu w kategoriach: 1-6 lat oraz 7-10 lat.

Kategoria 1-6 lat:

I miejsce: Adriana Korchakovska

II miejsce: Alicja Sznabel

III miejsce: Adrian Delanowski

Wyróżnienia: Julia Najwer, Julia Ekiert.

Kategoria 7-10 lat:

I miejsce: Magdalena Zapała

II miejsce: Julia Marciniec

III miejsce: Milena Waluch-Bercholc

Wyróżnienia: Aurelia Grad, Hanna Wójcik, Aniela Stach, Zlata Kalinina, Maria Biesiada.

Rozdanie nagród oraz dyplomów laureatom konkursu odbędzie się 10 listopada 2022 roku w Bibliotece, w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym o godz. 16.00.

Pragniemy poinformować, że pozostałe prace zostaną nagrodzone dyplomem i upominkiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac bardzo mocno gratulujemy!!!