„NOC BIBLIOTEK Z KOPCIUSZKIEM” w Stanowicach

Z 8 na 9 października 2021 r. w Bibliotece w Stanowicach odbyła się „Noc z Kopciuszkiem- Czytanie wzmacnia” w ramach akcji „Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek” . Organizacją „Nocy” zajęła się Biblioteka Publiczna i biblioteka przy Publicznej Szkole Podstawowej w Stanowicach. W nocy wzięło udział 12 osób. Tego wieczoru na dzieci czekało wiele atrakcji. Równo o godzinie 19:30 po wypełnieniu listy obecności, spisaniu regulaminu obowiązującego podczas nocy i złożeniu pod nim własnego podpisu, każdy z uczestników losował przydział do jednej z dwóch drużyn (czerwonych i niebieskich), po czym każda z drużyn otrzymała jeden z atrybutów do dekoracji. Następnie drużyny udały się do „Kuchni u Macochy” czyli do miejsca, w którym czekała na nich  kolacja. Po kolacji, aby spalić nadmiar kalorii obie drużyny miały wymyślić i wykonać ćwiczenia gimnastyczne z książką. Drużyny podeszły do zadania bardzo sumiennie. Kolejną konkurencją w ramach rywalizacji zespołów, były poszukiwania ukrytych w budynku szkoły czarodziejskich kuferków. Jednak łatwo nie było, każda z drużyn otrzymała tajemniczą kopertę, która zawierała zaszyfrowane wskazówki. Wiadomości było 5. Idąc według wskazówek każda z drużyn odnalazła swój kufer,  po ich  odnalezieniu uczestnicy otrzymali dodatkowe zadanie, z ukrytych rekwizytów mieli napisać opowiadanie, a następnie je przedstawić. Obie drużyny wykazały się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Kolejną atrakcją wieczoru  były zagadki literackie, quizy oraz niezawodna zabawa w „Głuchy telefon”  Około 1.30 uczestnicy udali się do „Sypialni Kopciuszka”, gdzie, zmęczeni atrakcjami „nocy” obejrzeliśmy film „Operacja człowiek w czerni” do którego licencję wykupiła Fundacja CEO oraz biblioteki.org jako główni organizatorzy VII edycji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Po projekcji niektórzy z uczestników zasnęli. Rano po zjedzeniu, dzieci zostały nagrodzone pamiątkową zakładką .

O godzinie 7:30 oficjalnie zakończyliśmy naszą NOC BIBLIOTEK. Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców dzięki której mogliśmy zapewnić posiłek , Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzegom za ufundowanie przekąsek oraz wszystkich uczestników za dobrą zabawę.

Wioletta Kwiatkowska