„Noc bibliotek -Spotkanie seniorów z literaturą”

W miniony piątek (25.06) w Bibliotece Publicznej w Strzegomiu odbyła się „Noc bibliotek dla seniorów”. Hasłem przewodnim nocy była literatura. Podczas czterogodzinnego spotkania na seniorów czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Zajęcia rozpoczęły się od relaksacyjnej pielęgnacji dłoni, po czym  każdy z seniorów otrzymał opaskę na głowę z nazwą postaci, którą będzie podczas zabawy towarzyskiej– „Kim  jestem”.  Towarzyszyło temu masę śmiechu i dobrego humoru. Następnie mili goście przenieśli się na oddział dla dzieci, gdzie czekały przygotowane krzesełka i muzyka do tańca na siedząco. Uczestnicy odtańczyli dwa tańce : „Marsz Radeckiego „ i „ Kazaczoka”. Po tańcach seniorzy zostali podzieleni na dwie drużyny, których zadaniem było napisać opowiadania  z kategorii romans i kryminał z wylosowanych rekwizytów. Jednak nie był to koniec spotkania z literaturą. W dalszej części spotkania uczestnicy wysłuchali fragmentu powieści Margaret Atwood pt.: „Opowieść podręcznej”, po czym wykonali  do niego ilustracje. Niespodziankom nie było końca, goście otrzymali swoje portrety wykonane metodą światłocieni, a następnie zostali zaproszeni do sesji zdjęciowej. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał upominek ufundowany przez Gminę Strzegom, którym był okolicznościowy kubek.

Wioletta Kwiatkowska