MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Strzegomiu przystąpiła do projektu „Mała książka – wielki człowiek”, który jest współorganizowany wraz z Instytutem Książki. Poniżej instrukcja dla rodziców dzieci urodzonych w latach 2015-2018, jak wziąć udział w projekcie.

1.Odwiedź z dzieckiem jedną z bibliotek biorących udział w akcji.

2.Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu

„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.”

3.Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony.

4.Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.

5.Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne.

Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Zaprasza instytut książki

BIBLIOTEKA to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania  i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę  z wypożyczoną książką.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie.

Polecane artykuły

Back to top button