Listopad w bibliotece, w Kostrzy

W ramach popularyzacji czytelnictwa u najmłodszych, w listopadzie dzieci z grup przedszkolnych: „Tygryski” i „Sówki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kostrzy, wysłuchały bajek pt.: „Samolot Karola”, „Auto Artura” oraz „Łatusia”.

Dzieci zapoznały się z historią kamishibai oraz obejrzały tradycyjną bajkę pt.: „Królewna Śnieżka”.

Wielką niespodzianką dla maluchów były odwiedziny Kubusia Puchatka z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

W klasie III odbyła się lekcja biblioteczna pt.: „Afryka Kazika”, na której zostały zrobione lapbooki oraz maski plemion. Lapbook, to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat, wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do odkrywania ukrytych ciekawostek. Był to czas, który upłynął w miłej atmosferze.

W listopadzie zostały zakupione następujące nowości wydawnicze: