Lekcja biblioteczna i uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki

14 listopada odbyła się lekcja biblioteczna oraz pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Olszanach. Celem zajęć było podkreślenie znaczenia książki i czytelnictwa w życiu człowieka oraz zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwoju umiejętności czytania.  Tematem przewodnim lekcji bibliotecznej był wiersz „Tańcowała igła z nitką” Jana Brzechwy. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia na temat biblioteki, a także omówienia zasad korzystania z księgozbioru bibliotecznego. Pierwszoklasiści wykazali się niezwykłą inwencją twórczą, tworząc igły z gazet, odgrywając scenkę dramatyczną pt.: „U krawcowej”, czy odgadując zagadki biblioteczne. Uczniowie w skupieniu wysłuchali wiersza pt.: „Tańcowała igła z nitką” autorstwa Jana Brzechwy, a następnie odpowiadali na pytania związane z tekstem. Zwieńczeniem lekcji było uroczyste pasowanie na czytelnika przez panią dyrektor Biblioteki Publicznej Reginę Puczkę. Nasi nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, zakładkę oraz książkę. Mamy nadzieję, że otrzymane upominki długo będą przypominać im o tym uroczystym wydarzeniu.