Lekcja biblioteczna o emocjach

14 maja odbyła się kolejna lekcja biblioteczna, na której mieliśmy przyjemność gościć grupę „Biedronek” z Publicznego Przedszkola nr 3 „Zielonego Zakątka”. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę,  następnie poznały różne rodzaje książek oraz etapy procesu jej powstawania. Nie obyło się oczywiście bez angażujących pytań na temat książek i biblioteki.

Mali czytelnicy wysłuchali opowiadania „Kurczak” Małgorzaty Musierowicz. Historia Kurczaka uczy, że dobro zawsze wraca z podwójną siłą, dlatego warto być dobrym i nie dokuczać innym. Przedszkolaki fantastycznie potrafiły identyfikować swoje emocje: radość, smutek, złość, strach, znudzenie, rozczarowanie. Podczas zabawy każde dziecko odpowiadało na pytania np.: Jak się czujesz gdy ktoś zepsuje Ci Twoja ulubioną zabawkę? Następnie musiało nazwać swoją emocję i wybrać do niej odpowiednią emotikonkę. Zabawa miała na celu pomóc dzieciom rozwijać zdolności rozpoznawania własnych emocji, nazywania oraz umiejętności radzenia sobie z nimi.

Nie był to jednak koniec zabawy! Nie zabrakło również pracy plastycznej, podczas której dzieci wykonały własne buźki-emotikonki ukazujące emocję towarzyszącą  im w danej chwili.

Serdecznie dziękujemy za kolejne miło spędzone zajęcia i już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania. 😊

Polecane artykuły

Back to top button