Latającym Kufrem w świat baśni

„Latającym Kufrem w świat baśni” to zajęcia biblioteczne w których udział wzięli uczniowie klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej w Stanowicach, miały one na celu popularyzację czytelnictwa oraz przybliżenie postaci Hansa Christiana Andersena. Zajęcia odbyły się w ramach projektu czytelniczego „Książka moim przyjacielem”. Podczas spotkania uczniowie zapoznani zostali z twórczością baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, dowiedzieli się gdzie szukał inspiracji do baśni. W celu sprawdzenia znajomości tychże baśni, uczestnicy odgadywali tytuł baśni na podstawie przedstawionej ilustracji. Po odkryciu trzech fantów, musieli odpowiedzieć na pytanie jaka baśń będzie czytana. Już po odkryciu drugiego eksponatu, odgadnięto tytuł, była to bardzo ciekawą i pouczającą baśń czytana przez panią Wiolę „Latający Kufer”. Po wysłuchaniu opowiadania uczniowie zapoznali się z wystawą baśni autorstwa H. Ch. Andersena.

Zajęcia przeprowadzono w ramach Projektu Promocji Czytelnictwa.

Wioletta Kwiatkowska