Jak powstaje książeczka z ilustracją

Przedszkolaki odegrały scenkę, w której przedstawiły etapy powstawania ilustrowanej książki pt. „Lokomotywa”

W dniu 11.09.2019r. naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola w Goczałkowie, które pierwszy raz miały okazję odwiedzić i poznać pracę biblioteki. Dowiedziały się jak powstaje książka z ilustracją oraz poznały zawody związane z jej powstaniem.

Przedszkolaki odegrały scenkę, w której przedstawiły etapy powstawania ilustrowanej książki pt. „Lokomotywa ”Juliana Tuwima. Następnie dzieci zostały podzielone na 3 grupy.

Każda z nich miała za zadanie stworzyć ilustracje do wybranych tekstów z bajki pt. „Kicia Kocia na basenie” autorstwa Anity Głowińskiej. Mali czytelnicy wspólnie wykonali taniec „Ram Zam Zam” oraz uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną.

Agata SztanderaBiblioteka Publiczna w Strzegomiu